Ακαδημίες μπάσκετ ΑΓΣΙ

Κυριακή 11 Απριλίου 2010

ΛΟΡΔΟΣ ΒΥΡΩΝ - ΦΑΙΑΚΑΣ 71 - 50

Στο κλειστό του Μεσολογγίου πραγματοποιήθηκε σήμερα ο αγώνας παίδων μεταξύ του Λόρδου Βύρωνα Μεσολογγίου και του Φαίακα Κέρκυρας που έληξε με νίκη της ομάδας του Μεσολογγίου. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιγνίδι και προηγήθηκαν στα πρώτα λεπτά του αγώνα.Στη συνέχεια όμως οι παίκτες του Λόρδου Βύρωνα άρχισαν να αποβάλλουν το άγχος και να ισορροπούν το παιγνίδι. Στο τρίτο δεκάλεπτο πήραν καθαρό προβάδισμα το οποίο διαχειρίστηκαν μέχρι το τέλος του αγώνα για να πανηγυρίσουν στο τέλος τη νίκη με 71 - 50 και να προκριθούν στο final four της Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε.

Τα δεκάλεπτα :  17-12, 35- 29, 54-37, 71-50.
Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΛΟΡΔΟΣ ΒΥΡΩΝ (Τσακαλίδης): Ξουργιάς 31, Δάλλας 2, Γούσιας, Καππές, Ρόμπολας, Γιώτης 27(3) Μαϊόβης 3(1), Παπαδημητρίου 6, Αρτίκος, Καστρίτσης 2.
ΦΑΙΑΚΑΣ Κ.Ε. (Χάρη): Μανέτας 2, Πέτα, Παυλογιάννης, Γκιόκας, Προσαλέντης 21, Ιγκλέζης, Τσουκιάς 16(1), Νικομάνης,  Καρδάκης  11.