Ακαδημίες μπάσκετ ΑΓΣΙ

Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2011

Στο 3ο δεκάλεπτο πάτησαν γκάζι οι παίδες . ΑΓΣΙ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ : 58-36.

Νευρικά και αγχωμένα ξεκίνησαν οι παίδες του ΑΓΣΙ στο πρώτο ημίχρονο  δίνοντας την ευκαιρία στην παιδική ομάδα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ να ακολουθεί  στο σκορ και να έχει ελπίδες ακόμα και για θετικό αποτέλεσμα. Όλα όμως τελείωσαν στο 3ο δεκάλεπτο που η ομάδα μας έπαιξε σύμφωνα με τις πραγματικές δυνατότητές της. Με επιμέρους σκορ 21-4 και διαφορά στους +20 οι παίχτες του Τσουκανέλη κέρδισαν καθαρά και δίκαια διατηρώντας το αήττητο στον Ε’ όμιλο. Από τον ΑΓΣΙ καλή εμφάνιση έκαναν οι Θειακός , Τσακανίκας και Καραμπίνης. Από τον ΠΑΣ διακρίθηκαν οι Σιντόρης και Τατσιώνης.
Ο κ. Τσουκανέλης δήλωσε : «Σήμερα και στο πρώτο μέρος οι παίχτες μου ήταν αδικαιολόγητα αγχωμένοι.  Κάναμε πάντως ένα καλό 3ο δεκάλεπτο και κερδίσαμε τον αγώνα».
Καλή η διαιτησία των κ.κ. Μαντήλα και Νέτη.
Δεκάλεπτα : 14-8 , 21 – 18 (ημ) , 42 – 22 , 58 – 36.
ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης – Κουβάτσης ) : Τσακανίκας 12 , Μπέλλος 2, Χαρίσης 5, Καραμπίνης 13 , Κολιός , Φίτσας 4, Γκαραμέτσης , Μπουρδούκης , Θειακός 18, Καννής 2, Μπαλτζής , Παππάς 2.
ΠΑΣ Γιάννενα (Νίκος Πάνου) : Μάνος , Πέτσης , Παπαναστασίου 4, Σιντόρης 15 (1), Γεωργίου , Καρκαντέλος , Νικόπουλος 2,  Πανταζής 2 ,  Καλογιάννης 2, Τατσιώνης 8, Καμινάρης , Μέλλης 3.