Ακαδημίες μπάσκετ ΑΓΣΙ

Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2012

Νίκησαν εύκολα οι άνδρες. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΓΣΙ : 43-70

Με την άμυνα να αριστεύει  και την επίθεση να παρουσιάζει ικανοποιητική εικόνα παρουσιάστηκε η ομάδα του Σοφοκλή Τσουκανέλη στο Αγρίνιο με αποτέλεσμα το ροζ φύλλο να δείχνει εύκολη υπόθεση. Οι παίχτες του ΑΓΣΙ καθάρισαν το παιχνίδι από το α’ ημίχρονο αποκτώντας διαφορά ασφαλείας +20π από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν το πρώτο καλάθι τους στο 3ο λεπτό του 1ου δεκάλεπτου και το δεύτερο στα 6:30 του 2ου δεκάλεπτου !  Η πληρότητα στο ρόστερ σίγουρα έδωσε λύσεις και εκμηδένισε τις προβληματικές προπονήσεις της ομάδας μας .  Στο 2ο ημίχρονο οι ρυθμοί έπεσαν αλλά και πάλι ο ΑΓΣΙ είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα. Καλύτερος για την ομάδα μας  ο Κώστας Φίλιος με τον Βαγγέλη Παπαγγέλη , αν και τραυματισμένος , να ακολουθεί.
Ο κ. Τσουκανέλης δήλωσε ικανοποιημένος από την εμφάνιση και τη νίκη. «Ύστερα από αρκετές αγωνιστικές σήμερα δεν είχαμε απουσίες που να μας προβληματίζουν. Κατορθώσαμε από την αρχή να ελέγξουμε το παιχνίδι και έτσι προέκυψε μια εύκολη νίκη. Η διαφορά που πετύχαμε στο α’ ημίχρονο διαχειρίστηκε με επιτυχία από τους παίχτες μου στο 2ο μέρος. Απομένουν τέσσερις κρίσιμες αγωνιστικές που πρέπει να αξιοποιήσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο συνεχίζοντας να παίζουμε πειθαρχημένα και συγκεντρωμένοι στους στόχους μας».
Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τσίγας  και  Ρίζος  .
Δεκάλεπτα : 2-21 , 9- 34  (ημ) , 20 – 47 , 43-70.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ( Καραπιπέρης - Καραμπέτσας) : Σωτηρόπουλος 6 , Κατσιάδας ,  Τσάμης , Τσιτσικάος 4, Φωτιάδης 5, Καποδίστριας  4,  Σταυρόπουλος 8, Παπαγεωργίου 6 ,  Δάρλας  2, Κουτσογιάννης , Μαυρομάτης   8 (1).
ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης – Κουβάτσης) : Ντούσκος ,Αναγνωστάκης  2 , Κοττίκας  3 (1), Αντωνίου 7 , Οικονομίδης  4, Κατσαπρακάκης 2, Θωμάι  6 (1), Φίλιος 19 (2),  Μάντζιος  5, Παπαγγέλης 12, Τσιρώνης 8 , Σχίζας 2 .