Ακαδημίες μπάσκετ ΑΓΣΙ

Σάββατο 6 Νοεμβρίου 2010

ΑΓΣΙ - ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ (Α1 ΕΣΚΑΒΔΕ) : 66-45

Εντυπωσιακά ξεκίνησε ο ΑΓΣΙ το παιχνίδι παίζοντας γρήγορο μπάσκετ με καλά αντανακλαστικά , κλεψίματα και αιφνιδιασμούς. Στο πρώτο ημίχρονο ικανοποίησε αλλά το τρίτο δεκάλεπτο έδωσε την  ευκαιρία στην ομάδα του Σπάρτακου να πλησιάσει στο σκορ αφού οι παίχτες του ΑΓΣΙ ήταν απελπιστικά άστοχοι ( 4-16). Ευτυχώς το τέταρτο δεκάλεπτο κύλησε με τον ΑΓΣΙ να ξαναβρίσκει τον εαυτό του και να παίρνει τη νίκη. Καλή εμφάνιση για Μπέη και Αναγνωστάκη ενώ από το Σπάρτακο διακρίθηκε ο Θεοχάρου.
Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Ντίσιος και Λαζανάς.
Δεκάλεπτα: 19-10, 40 – 21(ημ), 44 - 37, 66-45.
ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης): Ντούσκος 8 (1) , Αναγνωστάκης 12 (1), Μπέης 12 (1),  Κουλουμπής 8, Λισγάρας 3 (1), Κατσαπρακάκης , Θωμάι 4 (1),  Κίσσας 3(1), Καρεπίδης , Μπαρτζώκας 7,  Θώδης 1, Γιωτάκης 6.
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ( Λώλης) : Λέκκας 6, Μητροκώστας 7, Αεράκης 3, Κώτσης , Μακρής , Γάτσιος 2, Σουφανάς 4, Κολιός 7 (1), Σιόντης , Θεοχάρου 15.