Ακαδημίες μπάσκετ ΑΓΣΙ

Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2013

Παιδικό – Νίκη στην Ναύπακτο

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η παιδική μας ομάδα στην Ναύπακτο απέναντι στον τοπικό ΠΑΣ Ναυπάκτου για το παιδικό πρωτάθλημα που φέτος να υπενθυμίσουμε ότι διεξάγεται σε έναν όμιλο με το σύστημα πουλ (όλοι με όλους).
Η Ναύπακτος ξεκίνησε καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκε από νωρίς στο σκορ επιβάλλοντας τον ρυθμό της (20-8) και τελικά να τελειώσει το δεκάλεπτο με 24-17. Εκεί έσφιξε η άμυνα της ομάδας μας, κράτησε το μηδέν στην άμυνα για 6 λεπτά και προηγήθηκε με 24-32. Από εκεί και μετά μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό και το ημίχρονο τελείωσε με 32-39. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν και πάλι πολύ καλή και διατηρούσε σταθερά ένα προβάδισμα των δέκα πόντων δείχνοντας ότι θα φύγει από εκεί με το ροζ φύλλο αγώνος. Στο τέταρτο δεκάλεπτο και με την βοήθεια του κόσμου που βρισκόταν στο γήπεδο έκανε την ύστατη προσπάθεια η Ναύπακτος αλλά δεν κατάφερε να αλλάξει κάτι.
Την επόμενη εβδομάδα υπάρχει ρεπό και επόμενος αγώνας είναι με την Νικόπολη Πρεβέζης στις 10 Μαρτίου.
Όλα τα παιδιά προσπάθησαν για το καλύτερο και δικαιώθηκαν με την νίκη που πέτυχαν.
Δεκάλεπτα: 24-17, 32-39, 49-58, 64-77
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Μπέγκας): Τζουβάρας 11, Καραμπίνας Π. 6, Καραμπίνας Δ. 16(1), Κασόλας 17, Βαγγέλης, Μπόζιος, Γκαραμέτσης 16(1), Τσουκανέλης , Παπαγεωργίου 4, Γκέρατς 2, Μπαζάκας , Μπέλλος 5.
Ναύπακτος (Σταθόπουλος): Μαλέλης 4, Χουλιάρας Α., Πέτσας, Παπάς, Χουλιάρας Ι. 2, Θεοδωρόπουλος 9 (1), Παπαγεωργακόπουλος 4, Κουμαράκου, Αλεξανδρής 19, Δούρος 22(1), Ασημακόπουλος, Αδαμόπουλος 4.