Ακαδημίες μπάσκετ ΑΓΣΙ

Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2013

Ήττα στην Κοζάνη

Κατώτερη του αναμενομένου όσον αφορά το αποτέλεσμα παρουσιάστηκε η ομάδα μας στην Κοζάνη, απέναντι στους Διόσκουρους. Η ομάδα μας προσπάθησε και για 32 λεπτά ήταν σχετικά κοντά στο σκορ, αλλά τελικά ηττήθηκε με 82-51.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα ήταν πολύ καλή στην άμυνα έλεγχε τον ρυθμό του αγώνα και στην επίθεση προσπαθούσε να βγάλει πράγματα (ήμασταν αρκετά άστοχοι) και τελικά να κλείσει το ημίχρονο με 34-26. Τρίτο δεκάλεπτο στο ίδιο περίπου μοτίβο, με τους Διόσκουρους στο τέλος να διευρύνουν την διαφορά. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ένα ξέσπασμα της ομάδας της Κοζάνης ήταν αρκετό για να αυξήσει την διαφορά και να ανοίξει την ψαλίδα του σκορ ώστε να διαμορφωθεί το τελικό 82-51.
Τα επόμενα παιχνίδια είναι και τα σημαντικά για την ομάδα μας αφού υποδέχεται την Αριδαία, και στην συνέχεια ταξιδεύει στην Λάρισα για να αντιμετωπίσει τον Αστέρα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-9, 34-26, 56-43, 82-51
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Τσοκόλης
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ (Χωλόπουλος): Κατσέλας, Σισμάνης 8, Βλάχος 19 (1), Μπαταούλας 11 (1), Προύσαλης, Τράντας 3 (1), Κοτζαγιάννης 12, Καραγιαννίδης 2, Τσιάμης 2, Μακρής 18 (4), Καρανώτας 7.
ΑΓΣΙ (Κοντογιάννης): Πρέντζας 15 (1), Καραμπίνης, Κοντός 13, Μπαρμπαρούσης, Μάντζιος 11 (1), Μάκης 5, Τσιρώνης, Παπαγγέλης, Φίλιος, Αυγερινός 7 (1).