Ακαδημίες μπάσκετ ΑΓΣΙ

Σάββατο 20 Μαρτίου 2010

ΑΟ Αγρινίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ανδρικό) : 65-61

Σε ένα παιχνίδι όπου καμία ομάδα δεν μπόρεσε να ξεφύγει στο σκορ ο Α.Ο Αγρινίου, με καλύτερες επιλογές στο τέλος , πήρε το παιχνίδι. Η ομάδα μας έκανε σχετικά καλό παιχνίδι στην άμυνα , αλλά η κακή αντιμετώπιση της ζώνης που έπαιξε ο ΑΟΓ στο β' ημίχρονο κράτησε τον ΑΓΣΙ σε χαμηλό σκορ στην επίθεση. Επίσης η ομάδα μας δεν μπόρεσε να τελειώσει με καλάθια φάσεις αιφνιδιασμού και έτσι αρκετά εύκολα καλάθια χάθηκαν .Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες με το Αγρίνιο τελικά να επικρατεί δίκαια.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-16, 30-31 (ημ.), 40-41, 65-61.
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Σ. Τσουκανέλης): Μπέης 4, Πανάγος, Φυραρίδης 17 (3), Αναγνωστάκης, Γέπης 2, Σιώζιος 4, Θωμάι 3, Τάσσης 13, Θώδης 5, Γιωτάκης 13 (3), Μάντζιος.

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (    )
Σάββατο ήττας και για τις δύο άλλες γιαννιώτικες ομάδες της Α1 Ανδρών ΕΣΚΑΒΔΕ : Κρόνος-Νικόπολη 51-94 & Σπάρτακος-Ιόνιος 61-72.