Ακαδημίες μπάσκετ ΑΓΣΙ

Σάββατο 15 Ιανουαρίου 2011

Πάλεψε αλλά έχασε. ΓΙΑΝΝΕΝΑ BC - ΑΓΣΙ (ανδρικό) : 57-48.

Σε ένα μέτριο , σε γενικές γραμμές , παιχνίδι η ανδρική μας ομάδα ηττήθηκε σήμερα στο ΕΑΝΚΙ από την πρωτοπόρο και αήττητη ομάδα ΓΙΑΝΝΕΝΑ BC. Οι παίχτες του ΑΓΣΙ παρουσιάστηκαν αισθητά βελτιωμένοι , σε σχέση με τον αγώνα του πρώτου γύρου , αλλά η απίστευτη αστοχία στο μακρινό σουτ αποδείχθηκε καθοριστική στην έκβαση του αγώνα. Τα ΓΙΑΝΝΕΝΑ BC εμφανίστηκαν με σημαντικές απουσίες στους ψηλούς και αυτό έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα μας να διεκδικήσει με αξιώσεις τη νίκη και να κατορθώσει , με το σφύριγμα της λήξης του πρώτου ημιχρόνου , να βρίσκεται μπροστά στο σκορ (20-24). Στο τρίτο δεκάλεπτο τα «ατού» των αντιπάλων χρειάστηκαν 5 λεπτά περίπου και με 6 συνεχόμενα τρίποντα πέτυχαν την ανατροπή. (18-6 στο γ’ δεκάλεπτο). Το τελευταίο δεκάλεπτο το σκορ και η απόδοση ήταν μοιρασμένα. Από τα Γιάννενα BC ξεχώρισε ο Θανάσης Κοντός ενώ από τον ΑΓΣΙ πολύ καλός ήταν ο Σπύρος Μπαρτζώκας.
Δεκάλεπτα : 12-9 , 20 – 24 ημ. , 38 – 30 , 57 – 48.
Διαιτησία : κα Στάθη , κ. Ζέρβας.
ΓΙΑΝΝΕΝΑ BC ( N. Πάνου) : Τώνης 3(1), Ρήγας 2, Φυραρίδης 2, Κοντός 15(3), Τσιρώνης 9(1), Μιχαήλ 4, Χαντέλης 2, Σπυρίκος , Αγγέλης 9, Αυγερινός 11 (2).
ΑΓΣΙ (Σ. Τσουκανέλης) : Ντούσκος , Κοττίκας 2, Μπέης 5, Αντωνίου 8, Λισγάρας , Κατσαπρακάκης 2, Κουλουμπής 3(1), Σιώζος , Θώδης 8, Καρεπίδης1 , Μπαρτζώκας 13, Γιωτάκης 6.